Gabinet Rozany

Galeria Maxi

Zdjęcia, portrety, rysunki, dzięki nim udaje się zatrzymać czas…

Rysuję od dziecka, właściwie odkąd pamiętam miałam swój świat i zawsze postrzegałam to co mnie otacza inaczej. Oczywiście każdy ma swój mały świat, ma swój pogląd i swoje indywidualne patrzenie na świat, ma swoje wizje.

Fascynują mnie ludzkie twarze, ze swoją mimiką, ekspresją, smutkiem, radością, czy zadumą, natomiast w moim "rysowanym" świecie rządzą twarze kobiece. Oczy i włosy to dla mnie obszary magiczne. Włosy to życie, energia, ruch... oczy to głębia, emocje, to również "to coś", czego nie można nazwać, ale można zobaczyć, poczuć... W swoich pracach dzielę się swoją wizją kobiecych fizjonomii dosłownie i w przenośni - mam to szczęście ,że łączę swoje pasje z codziennością i z pracą zawodową. To daje mi wielką radość i satysfakcję.

To moje postrzeganie kobiecych twarzy widziane moimi oczyma i przez pryzmat mojej duszy prezentuję Państwu w dziale prac zatytułowanym Galeria Maxi.

Rysuję głównie suchymi pastelami, mogę się kompletnie zatracić w rozcieraniu ich na kartonie, to dla mnie niesamowite doznania :)

Zapraszam do poświęcenia kilku chwil i przeglądnięcia galerii wybranych przeze mnie dla Państwa prac.

Moje prace są wynikiem natchnienia, które czerpię z fotografii, zdjęć na które patrzę. Nie rysuję kopii, nie znoszę kopiować i zupełnie mnie to nie interesuje, choć bardzo cenię i szanuję portrecistów. Wszystko zaczyna się, gdy dosłownie poczuję daną twarz, oczy lub włosy na zdjęciu – to początek mojej wizji, wizji i koncepcji twarzy, którą dzięki impulsowi tworzę od początku. Sam zarys może powstać w dwa, trzy dni. Jednak efekt końcowy nierzadko widać dopiero po kilku tygodniach.

Bywa, że blondynka nagle "staje" się ruda, choć pierwotnie miała być blondynką... :)

Moje rysunki to dla mnie czasem emocje, a czasem medytacja, tak naprawdę nigdy do końca nie wiem co powstanie i to jest dla mnie fascynujące. Nie tworzę jak maszyna, nie jest to działalność komercyjna.

Moje rysowanie to świat Kobiet, w którym królują oczy i włosy. Rysując włosy, mam wrażenie jakbym wchodziła w inny wymiar… i po każdym ukończonym rysowaniu dziękuję, że dostałam możliwość wyrażania siebie w taki właśnie sposób.

Życzę wielu dobrych emocji,

Maxigabinet rozany
Makijaż Permanentny Brwi i Powiek MAXiline